KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Linoleumsnitt 8862509
nr 886 2509
Ã…ke Holm
(1900-1980), Sverige
Linoleumsnitt, 9 st. Ã…ke Holm (1900-1980), numrerade och signerade, motivet: 20x17
Åke Holm, född 1900, död 1980, svensk keramiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 april 2014
kl 19:10:19
4/4 20:35:02
500 kr
7/4 19:05:20